Genel,  Haber-Magazin

Murat Övüç’ün Sözleri Çıldırttı|Murat Övüç Kimdir-Nerelidir-Mesleği Nedir

Her geçen gün maalesef artan kadın cinayetlerine gelen tepkilerin yanısıra maalesef çirkin yorumlar da yapılıyor. Bu yorumlardan bir tanesi de bir sosyal medya fenomeni olarak tanınan Murat Övüç’ten geldi. Geçtiğimiz günlerde Pınar Gültekin isimli genç kızın haketmediği şekilde gerçekleşen ölümünün ardından yapılan bu yorum herkesi çileden çıkardı.

Henüz 27 yaşında bir genç kız olan Pınar Gültekin vahşice öldürüldü. Yürek yakan bu haberin ardından sosyal medya ayağa kalktı. Devlet büyüklerine yardım çağrılarında bulunuldu. Herkes üzüntüsünü bir şekilde anlatmaya çalıştı. Fakat üzüntüsünü paylaşmaya çalışan bu insanların yanısıra çirkin, kadına şiddeti normalleştirecek tarzda yorum yapanlar da oldu. Bu isimlerden biri de sosyal medya fenomeni olarak bilinen Murat Övüç’tü.

Murat Övüç, kendisine yöneltilen mikrofona söylediği sözler ile herkesi adeta çileden çıkardı. İşte o açıklama:
“Ne olacak bu kadınlar? Şiddete uğradık, tacize uğradık, bizi vurdular… Tutun dilinizi! Kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmak zorunda. Bizim kadınlar maalesef ki adama saydırıyorlar, küfür ediyorlar, gaza getiriyorlar. Ee erkekler de… diyerek bitirdi. Cümlenin gerisini siz getirin.

Bu kadar kadın cinayeti yaşanırken, maalesef sık sık bir hayat ışığı söndürülürken haliyle Murat Övüç’ün bu sözleri sosyal medyayı ayağa kaldırmaya yetti. Hatta Twitter’da Murat Övüç, Övüçprotesto etiketiyle protesto edilmeye başlandı.

Murat Övüç’ün bu hadsiz çıkışını ağır sözlerle eleştiren Yeşim Salkım da bir paylaşımında şu sözleri dile getirdi:

“Bak cinsel yönelimin beni hiç ilgilendirmez amaa eğer haddini aşıp da bize kadınlığı öğretmeye kalkarsan seni o takip eden ve arkanda olduğunu zannettiğin kadınlar da kurtaramaz. Sen ve senin gibiler bu ülkede kadının yerini konumlandıracak en son insanlarsınız. ‘Kadın erkeğin bir adım gerisindedir’ gibi basiretsiz ve çirkin sözlerin yüzünden ve sen ve senin gibi maalesef toplumu yanlış yönlendirenler yüzünden bugün bir genç kadın daha varilden ceset torbasına kondu. Haddinizi bilin! Ettiğiniz küfürlere ve ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin. Hiçbir bilinçli toplum sizi kıymetli bir yere koymaz. 2 kızım var ve senin haddine değil bizim nasıl yürüyeceğimiz. Sana bir psikolog tavsiyesi…”

Murat Övünç Kimdir? Murat Övünç ne iş yapar? Murat övünç kaç yaşında?

Murat Övüç’ün Yeşim Salkım’a cevabı gecikmedi. Yeşim Salkım’ın eski eşi olan Hakan Uzan’ı kastederek, “Beni tombul gördü, Hakan Uzan’a benzetti herhalde. Size hiç yakıştıramadım. Sevdiğim saydığım bir insandınız. Beni hedef göstererek kadınlar gözünde linç edemediniz. Ayrıca bu ülkenin cumhurbaşkanına hakaret edemezsiniz. Sizi kınıyorum” dedi.

Sonrasında artan protesto ve tepkiler nedeniyle Murat Övüç’ten bir son dakika açıklaması geldi:

“Haftalar önce yaptığım ve şiddetin her türlüsüne ısrarla karşı olduğumu belirttiğim röportajın yalnızca bir bölümünü alıntılayıp, böylesine acı dolu ve hassas bir günde, planlanmışçasına yayınlayıp beni hedef gösterdiler” dedi.

Son zamanlarda adından çok sık söz edilen sosyal medya fenomeni Murat Övüç’ün hayatı da bu olay sonrasında daha da bir merak konusu oldu. Genellikle instragram aracılığı ile yaptığı paylaşımlarla gündeme gelen Murat Övüç kimdir, nedir, ne iş yapar gibi yaşamı hakkında bilgiler merak edilmeye başlandı. Peki Murat Övüç kimdir? Kısaca bahsederek videomuzu tamamlayalım.

MURAT ÖVÜÇ KİMDİR? NE İŞ YAPAR?

Murat Övüç’ün mesleği nedir sorusuna esas işi medyumluktur diyebiliriz. İstanbul’da bazı mekanlarda astroloji yorumları yapıyor. Bu konuda Murat Övüç’ün müşterileri arasında ünlülerden oluşan bir kitle de bulunmaktadır.

Aynı zamanda İnstagram sayfasında var olan takipçi sayısı ile de bir çok sanatçıyı ve ünlüleri gerisinde bırakmayı başaran bir sosyal medya fenomeni. Murat Övüç farklı ve enteresan kişiliğinin yanı sıra yardımseverliği ile de tanınıyor. Zaman zaman ayptığı yardımları takipçileriyle de paylaşıyor. Bu konuda olumlu yorum yapanlar da var, olumsuz yorum yapanlar da. Murat Övüç 1968 yılında dünyaya gelmiş. Aslen Van’lı olan Murat Övüç, 5 kardeş arasından en küçüğüdür. Uzun yıllar bir çok kişiye tarot falı bakmış ve aynı zamanda yaşam koçluğu da yapmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir