ankara son dakika haberleri
Genel,  Haber-Magazin

Ankara Kum Fırtınası İnanılmaz Görüntüler (video)

Bir Son dakika haberi ile sizlerle birlikteyim. Ankara’da kum fırtınası yaşandı, halk ne yapacağını şaşırdı. Polatlı ilçesi güpegündüz karanlığa büründü.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde aniden ortaya çıkan toz fırtınası, ilçeyi karanlığa bürüdü. Olayla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Yıldızkaya, “Ben 50 yıldır böyle bir şey görmedim” diyerek insanları evde kalmaları konusunda uyardı. Diğer yandan Ankara Valisi Vasip Şahin, “Kum fırtınasında havada uçuşan cisimler nedeniyle 6 kişi yaralandı” bilgisini verdi. Meteoroloji Genel Müdürülüğü de Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.

Ankara’nın Polatlı ilçesinde saat 15.00 sıralarında Bir anda etkisini gösteren kum fırtınası nedeniyle gökyüzü bir anda karanlığa büründü, devasa toz bulutları oluştu. Halk ne yapacağını şaşırdı. Panik, korku ve heyecan yaşandı.

Paniğe kapılan vatandaşlar, boş alanlara kaçıştı. Ev ve iş yerlerinin çatıları uçtu. Ağaçlar devrildi. Fırtına sebebiyle şehir merkezinde elektrikler kesildi.

6 YARALI VAR

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgar olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başka bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” dedi.

“50 YILDIR BÖYLE BİR ŞEY GÖRMEDİM”

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, “50 yıldır böyle bir şey görmedim” diyerek bölgede yaşayanları evde kalmaları konusunda uyarıda bulundu.

“CAN YA DA MAL KAYBI OLMADIĞI TESPİT EDİLDİ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da “Kıymetli hemşehrilerim, Polatlı başta olmak üzere birçok ilçemizde yaşanan kum fırtınasında yoğun bir mesai harcayan çalışma arkadaşlarım fırtınada can ya da herhangi bir mal kaybı olmadığını tespit ettiler. Bütün Ankaralılara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” mesajı paylaştı.

METEOROLOJİDEN UYARI!

Diğer yandan, Meteoroloji Genel Müdürülüğü de Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

  • Ankara radarından alınan veriler ve yapılan son değerlendirmelere göre önümüzdeki 2 saatlik periyotta Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayas, Beypazar, Güdül, Kızılcahamam) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
  • Meydana gelmesi muhtemel olan ani sel, su baskını, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Bugün Ankara’da yaşanan olay sonrası, sosyal medyada kıyamet mi geliyor şeklinde paylaşımlar yapıldı. Peygamber efendimizin söylemiş olduğu kıyamet alameti geliyor… Cümleleriyle
“Kıyâmetin vukuundan önce dünyayı bir duman bulutu kaplayarak, kırk gün ve kırk gece kalacak, mü’minler nezleye tutulmuş gibi, kâfirler ise sarhoş gibi olacaklardır.Hadisi Şerifi hatırlandı. Ankara’da yaşayanlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah bir daha böyle felaketler göstermesin diyoruz. Kanalımıza abone olarak önemli son dakika haberlerinden anında haberdar olabilirsiniz. Daha güzel günler dileğiyle hoşçakalın, Allah’a emanet olun.”#Kıyamet

Haberin videosu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir